O nas

karate myślenice


Sensei Marcin Sturgulewski

Sensei Marcin Sturgulewski – 3 dan

Instruktor Polskiego Związku Karate, boksu, narciarstwa zjazdowego, trener przygotowania motorycznego, mistrz Polski i Europy w karate KYOKUSHIN. Karate Kyokushin trenuje od 1999r. Swoją przygodę rozpoczął w Augustowskim Klubie Karate Kyokushin, gdzie trenował i rozwijał się do czasu wyjazdu na studia w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, filii w Białej Podlaskiej. Przez 4 kolejne lata kontynuował treningi w Bielskim Klubie Karate Kyokushin, gdzie należał też do sekcji Tajskiego Boksu oraz crossfitu. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego ze specjalizacją „trener przygotowania motorycznego”, jest też certyfikowanym dietetykiem oraz pasjonuje się różnymi dyscyplinami sportu, a przede wszystkim crossfitem, snowboardem, windsurfingiem, biegami przeszkodowymi i różnymi sztukami walki. Od września 2017 roku prowadzi Myślenicką Akademię Karate „Byakko”.
Sensei Marcin startował w około 100 turniejach, z których przywiózł 90 medali, a do jego najważniejszych osiągnięć należą:

Sensei Andrzej Winiarski – 2 dan

Instruktor Polskiego Związku Karate oraz przygotowania motorycznego w sportach walki. Karate Kyokushin trenuje od 1997 roku, a także jest aktywnym zawodnikiem wagi ciężkiej, mistrzem Polski  oraz międzynarodowym mistrzem Austrii. Na dłużej z Myślenicką Akademią Karate Byakko związał się w 2021 roku.

Do jego najważniejszych osiągnięć należą:

2017:
IV miejsce mistrzostwa Europy +90 Varna
III miejsce Puchar Polski +90kg Wrocław
III miejsce mistrzostwa Polski -90kg Sosnowiec

2016:
IV miejsce mistrzostwa Europy +90 Varna
III miejsce Puchar Polski +90 Wrocław
III miejsce mistrzostwa Polski -90kg Sosnowiec

2014:
I miejsce mistrzostwa Polski Koszalin
III miejsce akademickie mistrzostwa Polski Kraków
III miejsce mistrzostwa Polski -90kg Katowice

karate myślenice


karate myślenice


Sensei Iwona Maksimowska 1 dan

Instruktor Polskiego Związku Karate, licencjonowany sędzia International Karate Organization oraz magister resocjalizacji. Z karate związana jest od 1998 roku. Przez ten okres startowała w dziesiątkach turniejów zdobywając szereg tytułów i pokonując najbardziej utytułowane polskie zawodniczki. Została powołana do reprezentacji Polski na MŚ Tokio 2023. Jej największym osiągnięciem sportowym jest zdobycie tytułu Mistrzyni Europy w kategorii powyżej 65 kg w 2023 roku we Wrocławiu. Sensei Iwona prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w Byakko i sekcjach klubu w okolicznych miejscowościach.

Senpai Emilia Sturgulewska

Magister wychowania fizycznego oraz wychowawca dzieci i młodzieży. Instruktor jazdy na nartach, aquafitness, fitness, karate oraz korektywy i kompensacji.
To ona jest mózgiem działalności klubu i stanowi rdzeń administracji. Odpowiada za planowanie wyjazdów na turnieje, obozy oraz półkolonie, prowadzi dzienniki osiągnięć zawodników, testuje ich sprawność fizyczną co roku porównując i analizując ich wyniki, a także wspiera lub zastępuje instruktorów w prowadzeniu zajęć. Rozwiązuje problemy naszych klubowiczów niemal od ręki. Pilnuje porządku w klubie i w grupach rówieśniczych. Dzięki jej analitycznemu podejściu wszystkie sprawy są dopięte na ostatni guzik.