Muay Thai

W Myślenickiej Akademii Karate Byakko zajęcia odbywają się pod opieką doświadczonych trenerów, którzy dbają o doskonalenie umiejętności  i bezpieczeństwo ćwiczących. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu według grafiku.

Czym jest MUAY THAI?

Tajski boks jest postrzegany jako jeden z brutalniejszych, a zarazem skutecznych sportów walki. Zawodnicy używają pięści, łokci, kolan i goleni. W tej dyscyplinie, w przeciwieństwie do innych wschodnich sztuk walki, technika jest drugorzędna wobec umiejętności znokautowania przeciwnika. Dlatego też muay thai jest traktowane raczej jako sport niż sztuka walki (w których przywiązuje się wagę do wartości duchowych).

Istotą tajskiego boksu jest zadawanie uderzeń z pełną siłą. Od zwykłego boksu ten sport odróżnia możliwość zadawania ciosów nogami i łokciami. Współcześnie nie zezwala się na walkę w parterze, rzuty, duszenie, dźwignie, uderzenia głową oraz ciosy we wrażliwe miejsca.

Efekty treningu

Tajski boks wzmacnia wszystkie mięśnie ciała oraz rzeźbi sylwetkę zwłaszcza w obrębie ramion i karku. Usprawnieniu ulega gibkość, zwinność i refleks, ponieważ zbyt wolna reakcja może zakończyć się nokautem. Muay thai jest połączeniem treningów aerobowego i siłowego, a czas trwania zajęć (ok. 60 min) pozwala na efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. Poza korzyściami fizycznymi, tajski boks wpływa pozytywnie na psychikę – wzmacniając charakter, wytrzymałość psychiczną oraz będąc sposobem na odreagowanie stresu.

Trening muay thai w myślenickiej Akademii Karate Byakko