Body Power

W Myślenickiej Akademii Karate Byakko dbamy, aby każdy trening był interesujący, efektywny, a przede wszystkim bezpieczny dla ćwiczących na każdym poziomie sprawności. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu według grafiku.

Czym jest Body Power?

To uniwersalny program treningowy, przeznaczony dla każdej zdrowej osoby, niezależnie od poziomu sprawności fizycznej i doświadczenia. Mogą go wykonywać zarówno wytrenowani sportowcy, jak i osoby początkujące, ponieważ obciążenia oraz wersje danego ćwiczenia dobierane są indywidualnie do kondycji fizycznej trenującego. Body Power to doskonały wybór jako trening bazowy, ale też jako dodatek do treningów różnych dyscyplin sportowych.

Body Power – dla kogo?

1. Dla osób, które chcą schudnąć.
Trening Body Power wymaga od ćwiczących utrzymania tętna na poziomie pozwalającym efektywnie spalać tkankę tłuszczową. Taki trening reguluje również gospodarkę hormonalną, m.in. produkcję hormonów, takich jak somatotropina i insulina, które pozytywnie wpływają na metabolizm napędzają i ograniczają łaknienie. W związku z tym trening Body Power to nie tylko świetny sposób na odchudzanie, lecz także na kontrolę wagi już po jej ustabilizowaniu.

2. Dla osób, które chcą poprawić wydolność organizmu, wzmocnić mięśnie i stawy.
W związku z tym, że trening Body Power jest również formą treningu cardio, ma on dobroczynny wpływ na układ oddechowo-krążeniowy, tj. zwiększa pojemność płuc oraz kurczliwość serca i szybkość przepływu krwi przez organizm, co pozwala szybciej transportować tlen i składniki odżywcze. Treningi Body Power wpływają pozytywnie na stawy, ponieważ pozwalają je „rozruszać” oraz wzmacniają mięśnie i ścięgna, które są w stanie przejąć część obciążenia.

3.  Dla osób, które chcą wymodelować sylwetkę.
Poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia można pracować nad konkretnymi mięśniami, często tymi, które są “słabym punktem” na ciele i wymagają szczególnej uwagi podczas treningu (np. brzuch).

4. Dla osób przemęczonych, prowadzących stresujący tryb życia.
Zajęcia Body Power wzmagają produkcję endorfin w naszym organizmie. W związku z tym tego typu trening zapewnia więcej energii w ciągu dnia oraz zdrowy, spokojny sen i uregulowany metabolizm. Godzina poświęcona na trening jest w stanie zniwelować skutki negatywnych emocji, wyzwalanych podczas ciężkiego dnia w pracy.

5. Dla osób, które chcą poprawić wyniki sportowe.
Body Power jest przeznaczony także dla osób, które chcą poprawić swoje wyniki sportowe, wykorzystać maksimum swojego potencjału lub przełamać fazę stagnacji.  Jest to świetny wybór na trening wspomagający do swojej dyscypliny bazowej.

6. Dla osób znudzonych monotonnymi ćwiczeniami.
Każdy z treningów Body Power będzie niósł ze sobą coś nowego. Ogromna różnorodność ćwiczeń, zmieniająca się objętość i intensywność ćwiczeń nie pozwolą popaść wam w rutynę. Organizm, na każdych zajęciach będzie otrzymywał nowe bodźce, co dodatkowo przyspieszy efekty treningów.